Not a member? Register

Stanovisko KPP ke zpoplatnění parkoviště o OC Albert Palackého ulice

 

Vlastníkem účelové komunikace byla na odbor dopravy Magistrátu města Pardubice podána žádost o zneveřejnění účelové komunikace v prostoru OC Albert.
Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci) nesouhlasí se zpoplatněním celého parkoviště u…

 

Vlastníkem účelové komunikace byla na odbor dopravy Magistrátu města Pardubice podána žádost o zneveřejnění účelové komunikace v prostoru OC Albert.
Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci) nesouhlasí se zpoplatněním celého parkoviště u OC Albert. Historicky bylo při prodeji pozemku pro budoucí obchodní dům investorem městu přislíbeno vybudování veřejného záchytného parkoviště, které bude zdarma. Tomu odpovídala i nižší prodejní cena za pozemek. I když se jednalo pravděpodobně jen o dohodu ústní, považujeme ji nadále za platnou.
Po vybudování parkoviště došlo navíc ke snížení počtu míst pro parkování díky výstavbě restaurace McDonalds na povrchu a v podzemí vybudováním bowlingu a motodráhy, s čímž původní projekt také nepočítal. Předpokládáme, že ve stavebním povolení pro OC byl stanoven počet parkovacích míst, který by měl být i v současnosti dodržen.
Bezplatné parkování vidíme jako výhodu našeho města pro dojíždějící obyvatele města Pardubic do práce mimo naše město. V současné těžké ekonomické době by plánované zpoplatnění několika desítkami korun za den mohlo na pracující těžce dopadnout.
Lidé navíc po zpoplatnění tohoto parkoviště budou hledat bezplatná místa jinde a zahltí již tak velmi obsazená místa například na sídlišti Polabiny. Nejdříve musíme našim občanům nabídnout alternativu například v podobě parkovacího domu u Terminálu Jih.
Toto naše stanovisko prosazujeme v Radě Městského obvodu Pardubice I. Tento městský obvod je nyní účastníkem řízení o zpoplatnění parkoviště.
Za Koalici pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci):
Vít Ulrych a Ludmila Ministrová, radní Statutárního města Pardubice
Marie Hubálková, radní MO Pardubice I
František Weisbauer, radní MO Pardubice II
Petr Netolický, zastupitel MO Pardubice V a člen dopravní komise Rady města Pardubice
Martin Kratochvíl, zastupitel MO Pardubice VI