Not a member? Register

Letiště Pardubice místem setkání významných exportérů a importérů Pardubického a Královéhradeckého kraje

Krajská hospodářská komora Pardubického kraje ve spolupráci se společností East Bohemian Airport a.s. uspořádaly setkání významných exportérů a importérů Pardubického a Královéhradeckého kraje. Terminál Jana Kašpara na letišti Pardubice dne…

Krajská hospodářská komora Pardubického kraje ve spolupráci se společností East Bohemian Airport a.s. uspořádaly setkání významných exportérů a importérů Pardubického a Královéhradeckého kraje. Terminál Jana Kašpara na letišti Pardubice dne 15. 6. 2021 od 17:00 přivítal řadu významných hostů a zástupců z obou krajů. Na tuto konferenci přijali pozvání i členové Česko-Slovensko-Afgánské obchodní komory.

Zahájení akce se ujal pan Josef Koprivňanský – předseda představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje. Mezi další významné hosty a řečníky patřili pan Martin Charvát – primátor Statutárního města Pardubice, pan Alexandr Hrabálek – primátor Statutárního města Hradec Králové, Pavel Bulíček – I. náměstek hejtmana Královehradeckého kraje, pan Michal Kortyš – senátor a I. náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Vystoupil také pan Ivan Čech – ředitel EBA a.s. provozující Letiště Pardubice, Pavel Rind – předseda představenstva Letecké služby Hradec Králové a architekt P. Zadrobílek a pan Pavel Sekerka – obchodní ředitel JUSDA EUROPE s.r.o. V neposlední řadě vystoupil rovněž i pan Fajad Nadri – viceprezident Česko-Slovensko-Afgánské obchodní komory.

 
Hlavním cílem setkání bylo oživení obchodních vztahu, představení firem a především prezentace letiště v kontextu dopravního uzlu a jeho využitelnosti v oblasti cargo přepravy.

Prezentace společnosti EBA a.s. a Letecké služby Hradec Králové a.s. představila možnosti v oblasti letecké nákladní dopravy, letecké přepravy cestujících, aerotaxi, leteckého výcviku,
parkování letadel, možnosti využití VIP salónku a dalších služeb.

Po měsících virtuálních a distančních kontaktů byla tato konference úžasným setkáním a to navíc na místě, které má za cíl lidi spojovat a otevírat jim svět – na letišti v Pardubicích, v odletové hale terminálu Jana Kašpara.

Ing. Petr Šotola
člen představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
petr.sotola@koalicepropardubice.cz