Not a member? Register

Lidovci z pardubického okresu si zvolili nové vedení

Pardubice – V pátek 11.3.2022 bilancovalo více než čtyřicet křesťanských demokratů pardubického okresu na okresní konferenci (dále OK) uplynulé tříleté období. V průběhu jednání pozdravili delegáty kandidáti poslanci za Pardubický…

Pardubice – V pátek 11.3.2022 bilancovalo více než čtyřicet křesťanských demokratů pardubického okresu na okresní konferenci (dále OK) uplynulé tříleté období. V průběhu jednání pozdravili delegáty kandidáti poslanci za Pardubický kraj Mgr. Marek Výborný (KDU-ČSL) a MgA. Pavel Svoboda, Ph.D. (TOP 09) Zásadní projev týkající se hlavně krajské politiky přednesl náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek, MBA.

Tato konference byla zároveň volební. Předsedou okresní organizace byl opět v tajné volbě zvolen MUDr. Vít Ulrych, 1. místopředsedou Ing. Miloš Horák z Dolní Rovně, dalšími zvolenými místopředsedy jsou Ing. Petr Netolický, Ing. František Weisbauer a Mgr. Martin Kratochvíl z Pardubic, Ing. Martin Srazil ze Sezemic a Ing. Václav Měkota z Lázní Bohdaneč, dále bylo zvoleno dalších 10 členů okresního výboru. NA OK  byli zvoleni delegáti celostátního sjezdu KDU-ČSL, který se bude konat 23. – 24. dubna v Ostravě.

OK navrhla Mariana Jurečku na předsedu KDU-ČSL, Romana Línka na předsedu krajského výboru KDU-ČSL a Víta Ulrycha do širšího vedení KDU-ČSL – celostátního výboru.

OK schválila usnesení na podporu nezávislosti Ukrajiny a její územní celistvosti a kategoricky odsoudila ruskou vojenskou agresi. Zároveň delegáti podpořili kroky současné vlády Petra Fialy v materiální pomoci Ukrajině a poděkovali všem institucím a jednotlivcům, kteří pomáhají ukrajinských válečným uprchlíkům.

„Děkuji za důvěru všem členům a delegátům z naší okresní organizace Pardubice, je pro mě zavazující. Těší mě výsledky naší strany v posledních sněmovních volbách v obcích okresu Pardubice, které byly nejlepší v novodobé historii. Ve svém čtvrtém dvouletém období ve funkci okresního předsedy se chci soustředit na rozšíření a omlazení naší členské základny a nyní je našim hlavním cílem úspěch v letošních komunálních volbách, “ uvedl. staronový předseda okresní organizace a současný radní města Pardubic Vít Ulrych.