Not a member? Register

Mám radost ze záchrany Dynama, ale…

Mám velkou radost ze záchrany Dynama v extralize ledního hokeje! Doufám, že nadcházející sezóna bude přinášet skvělým fanouškům, kteří hráčům letos podporovali klub ve velkém počtu i v těch nejtěžších…

Mám velkou radost ze záchrany Dynama v extralize ledního hokeje! Doufám, že nadcházející sezóna bude přinášet skvělým fanouškům, kteří hráčům letos podporovali klub ve velkém počtu i v těch nejtěžších dobách, mnohem více radosti.

Zbytek článku bude bohužel o negativech proběhlé sezóny, ten seznam je poměrně dlouhý.

Můžeme začít podceněním letní přípravy, extrémně vysoký počet hráčů, kteří se vystřídali během sezony (nepromyšlené nákupy hráčů bez koncepce včetně angažmá průměrných až podprůměrných cizinců, letenky, ubytování, to vše stálo peníze navíc), střídání trenérů (vyhození trenéra Holaně bez sehnání adekvátní náhrady), alkoholové a drogové aféry hráčů a členů realizačního týmu, po jedné z nich ukončení smlouvy s trenérem brankářů a jeho následný tichý návrat. A na zakončení odstavce uvádím pro řadu lidí nepochopitelné obnovení smlouvy s cateringovou firmou, s kterou dlouhodobě panovala nespokojenost.

Po začátku krize v prosinci minulého roku jsme se snažili posílit management alespoň o sportovního manažera, který by mohl dát určitým věcem řád, protože se mi zdálo, že na některé členy managementu toho bylo v tu chvíli trochu moc. Bohužel, výběrová komise složená ze zástupců volebních stran v Zastupitelstvu města Pardubic se na jméně neshodla. Rád bych věřil tomu, že ti, kteří řešení v klubu odkládali, protože měli strach ze změn v probíhající sezoně, mají nyní v rukávu jiné a lepší řešení.

Nyní je tedy míč na straně dozorčí rady, kde Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci) bohužel nemá zastoupeni. Řešení je tedy na shodě členů dozorčí rady nejen koaličních – ANO, ČSSD a ODS, ale i opozičních stran – Pardubáci společně a Piráti (a samozřejmě i zástupců z řad minoritních akcionářů), kteří musí vyhodnotit, zda sezóna byla úspěšná nebo naopak zoufalá (i když naštěstí s dobrým koncem). Je třeba vyhodnotit nejen sportovní hledisko, ale i výše popsané chyby, ke kterým bych mohl přidat další – přehlížení porušování životosprávy některými hráči, absenci pravidel – jasných kompetencí v klubu, nejasných procesů v řízení firmy, diskutabilnímu vystupování směrem k veřejnosti, obchodním partnerům.

V řízení klubu jsem neviděl smysl pro řád, etiku a pevnou ruku.

Tradiční značka Dynama byla bohužel všemi aférami těžce poškozena a my jako majoritní vlastník jsme za budoucnost klubu zodpovědni.

Stejně tak, jako se na začátku sezóny vedení klubu po několika povedených utkáních chválilo, že jde všechno optimálně podle jimi nastavené koncepce, která se zanedlouho ukázala jako ne úplně optimální, tak by mělo na konci prokázat dostatek sebereflexe a dát své funkce po nepovedené sezóně k dispozici.

Se změnami by se otálet nemělo, protože “nová sezóna” již začala… a v té se druhá šance v podobě baráže již opakovat nebude. Uskutečněné odchody řady hráčů, kteří extraligu pomohli zachránit, prozatímní absence posil, nám záruku záchrany tak úplně nedávají, spíše naopak.

S napětím proto očekávám dnešní zasedání dozorčí rady HC Dynamo Pardubice a vyzývám všechny její členy k odpovědnému, a přitom nebojácnému řešení.

Podporuji ustanovení pracovní skupiny volebních stran ohledně další perspektivy hokejového klubu a za Koalici pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci) jsem připraven v ní udělat maximum pro zlepšení fungování klubu a hledání strategického partnera.