Not a member? Register

Neobyčejný den na pardubickém letišti

Pro řadu z nás byl dnešní den zcela obyčejným, pracovním, pochmurně ponořeným do mlhy. Pro řadu z nás však rovněž přinesl událost, kterou nelze přejít bez povšimnutí. Radost totiž přinesl…

Pro řadu z nás byl dnešní den zcela obyčejným, pracovním, pochmurně ponořeným do mlhy. Pro řadu z nás však rovněž přinesl událost, kterou nelze přejít bez povšimnutí. Radost totiž přinesl především všem příznivcům mezinárodního letiště v Pardubicích, leteckým fandům a všem cestovatelům.

Dnešním dnem pardubické mezinárodní letiště získává nejen nové pravidelné letecké spojení Pardubice – Kyjev, ale především rychlé spojení na letiště Kyjev – Boryspil, které lze velice výhodně využít pro cesty dál, do celého světa. Odlety jsou pravidelné, každé úterý, pátek a neděli, s atraktivní cenou, která začíná již od 45 EUR za jednosměrnou letenku.
Inaugurační let společnosti SkyUp byl naplánován právě na 22. 10. 2019, kde jej přivítalo nejen vedení společnosti letiště, společně s pozvanými hosty a novináři, ale především první cestující. Již obsazenost prvního letu ukazuje, že tato linka bude velice atraktivním leteckým spojem. Optimistický plán a zájem ze strany cestovních kanceláří již hovoří o možném rozšíření na 4 odlety týdně.

Nelze nezmínit, že mezi významnými hosty této události byl Ing. Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubice, Ing. Hana Šmejkalová, ředitelka společnosti East Bohemian Airport, Ing. Martin Kolovratník, poslanec a místopředseda hospodářského výboru PS PČR, Yevhenii Khainatskii, CEO of SkyUp Airlines Company a v neposlední řadě velvyslanec ukrajinské ambasády Jevhen Perebyjnis.

Opět se potvrzuje, že regionální letiště je pro region významným  společensko- ekonomickým prvkem a zaslouží si nejen náš zájem, ale především maximální podporu. „Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci) vždy podporovala a podporuje rozvoj pardubického civilního letiště jako přirozeného prostředku rozvoje regionu a moderního cestování. Doufám, že se v brzké době dočkáme dalších pravidelných linek,” říká radní města Pardubic Vít Ulrych.

Ing. Petr Šotola
člen představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
petr.sotola@koalicepropardubice.cz