Not a member? Register

Otevření nového 25metrového bazénu

Plavecký areál Pardubice

Je se na co těšit

Ve středu 5. června 2019 bude slavnostně zahájen provoz nového 25metrového bazénu, který byl vybudován v proluce mezi stávajícím 50metrovým bazénem a výstavištěm Ideon. Zprovozněním nového 25metrového bazénu se významně rozšíří služby Aquacentra Pardubice. Přístavba tohoto nového 6 dráhového plaveckého bazénu, který bude sloužit především pro povinnou školní výuku plavání dětí na prvním stupni základních škol, trvala necelý rok.

Význam a parametry bazénu

Nový bazén bude sloužit nejen pro malé děti, ale také pro trénink sportovních klubů, pro těhotenské a rehabilitační (poúrazové) plavání a v neposlední řadě především pro kondičně plavající veřejnost. Kapacita 50metrového bazénu již výrazně zaostávala nejen za poptávkou ze strany občanů města Pardubice a pardubických klubů. Bazén je totiž často využit i ze strany české plavecké reprezentace. Ta totiž pardubické sportoviště ráda a často využívá ke svým soustředěním. Rozměry bazénu splňují i požadavky pro možnost konání závodů pro malé děti. Hloubka pod skokanskými bloky je 1,6 metru a na obrátkové stěně potom 1,2 metru. Ze zadní prosklené části je vidět do zeleně rostoucí podél Chrudimky a na letní pláž, která se bude po roční výluce již na začátku letošního léta těšit opět na své návštěvníky.

Náš radní je spokojen

Jsem velmi rád, že stavba proběhla bez komplikací a brzy začne sloužit nejen závodním plavcům, ale i široké pardubické veřejnosti. Stavba 25metrového bazénu je přesně tím typem investice, které jsme rádi podpořili, i když se nepodařilo čerpat dotační prostředky z programů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy,“ říká radní města za Koalici pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci) Vít Ulrych. Slavnostního otevření nové pětadvacítky se zúčastní předseda městské organizace KDU-ČSL Pardubice a bývalý radní města Pardubice František Weisbauer.

Mgr. Martin Kratochvíl
Předseda dozorčí rady PAP o. p. s.
martin.kratochvil@koalicepropardubice.cz