Not a member? Register

Pardubické letiště i ve složité době otevírá další nové pravidelné linky

I přes nesmírně složitou dobu v letecké dopravě, pardubické letiště otevírá pro nadcházející sezónu 2022 další letecké spojení. Skoro bychom mohli říci „ covidu navzdory “. Je to skvělá zpráva…

I přes nesmírně složitou dobu v letecké dopravě, pardubické letiště otevírá pro nadcházející sezónu 2022 další letecké spojení. Skoro bychom mohli říci „ covidu navzdory “. Je to skvělá zpráva nejen pro cestující, ale i pro cestovní ruch jako takový. Především je to však skvělá zpráva směrem k rozvoji pardubického regionu a posilujícího významu letiště v Pardubicích. Ukazuje se, že potenciál a význam regionálního letiště v Pardubicích neomezila ani krizová situace v době pandemie. Dále uvádím pravidelné a charterové letecké spoje připravené pro sezónu 2022.

Oděsa a Charkov – WizzAir

Společnost WizzAir právě rozšířila nabídku pravidelných linek z Pardubic o dvě nové destinace Oděsa a Charkov, tyto linky budou v provozu od června 2022 a to 2x týdně (Charkov ve čtvrtek a v neděli, Oděsa v úterý a v sobotu). Letenky jsou již v prodeji.

Alicante – Ryanair

Již tradiční a oblíbená linka do španělského Alicante bude pokračovat i nadále v roce 2022. Koncem října tato linka společnosti Ryanair pro zimní období přeruší své pravidelné lety. Vzhledem k tomu, že se jedná o sezónní linku, bude provoz na této trase znovu obnoven v dubnu 2022.

Kyjev a Lvov – WizzAir

Dále dochází k postupnému navyšování spojů do Kyjeva a Lvova až na 4 rotace týdně do každé destinace. Takže v příštím roce bude maďarský dopravce z Pardubic nabízet 12 letů na Ukrajinu týdně.

Dovolenkové destinace 2022 – Bulharsko, Turecko, Řecko a Černá Hora

Na základě výsledků jednání s cestovními kancelářemi jsou připraveny pro letní dovolenkovou sezónu 2022 již tradiční destinace –Bulharsko, Turecko, Řecko a Černá Hora. Jednání o dalších možných destinacích stále probíhají. Zákazníci si žádají odlety právě z Pardubic stále častěji, jelikož dostupnost a zázemí v podobě nového terminálu, bezproblémového parkování a rychlého odbavení zpříjemňují jejich dovolenou.

Ing. Petr Šotola
člen představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
petr.sotola@koalicepropardubice.cz