Not a member? Register

K situaci v HC Dynamo Pardubice

Dynamo je v krizi, o extraligu nechceme přijít
Osobně bych raději řešil prioritně například dostatek míst pro seniory v městských domovech nebo omezení hazardu v našem městě. Ale hokej patří k…

Dynamo je v krizi, o extraligu nechceme přijít

Osobně bych raději řešil prioritně například dostatek míst pro seniory v městských domovech nebo omezení hazardu v našem městě. Ale hokej patří k Pardubicích asi jako perník, a proto mě současná krize v hokejovém klubu nemohla nechat jen chladným pozorovatelem. A–mužstvo je od podzimu ve velké sportovní krizi a dle mého názoru její řešení představenstvem klubu nebylo úplně optimální.

Navrhnout odvolání managementu by bylo jednoduché řešení, ale zároveň musíme mít plán, co dál. Stejně tak i management musí mít plán, co provést se zbytkem sezóny, aby A-mužstvo uspělo v baráži. Ta je již nevyhnutelná, to je třeba si přiznat. O tom byl i seminář pro zastupitele a sportovní odborníky, který se koná ve čtvrtek 10.1. v ČSOB pojišťovna aréně. Jednání bylo místy emotivní, což ke „sportu“ patří. Někteří účastníci však možná zacházeli až příliš daleko, když dopředu vyhrožují zastupitelům trestními oznámeními.

Je pravda, že management HC by měl za nepovedenou sezónu převzít zodpovědnost, ať už to dopadne v dubnu jakkoliv. Nyní by všichni měli napnout síly k záchraně, ať už hráči na kluzišti, tak i realizační tým a vedení klubu, podpořit by je měli radní i zastupitelé jako majoritní vlastníci klubu. Konkrétní kroky? Posílení managementu o zkušeného sportovního manažera (vypsáno výběrové řízení), posílení mužstva před baráží, tréninkové metody a ladění formy na baráž, spolupráce s psychologem, být otevření k fanouškům a udržet si jejich podporu, která bude před těžkými zápasy nesmírně důležitá.

Vedení klubu potřebuje novou krev

Rada města na svém zasedání dne 10. ledna 2019 na základě mého návrhu vyhlásila výběrové řízení na pozici člena představenstva a.s. HC Dynamo Pardubice a.s. Nominant města, který vzejde z tohoto výběrového řízení by se měl starat primárně o sportovní stránku klubu. Za sebe budu chtít, aby měl co nejvíce pravomocí.

Město Pardubice v uplynulých letech investovalo do pardubického hokeje nemalé prostředky. Vzhledem k současné neuspokojivé situaci A týmu hlavně na sportovním poli vidí rada města jako vhodně řešení této situace v posílení managementu HC Dynamo hlavně na sportovním úseku. Mezi podmínkami výběru nesmí chybět manažerská zkušenost a znalost specifického sportovního prostředí. Uchazeči o tento post musí zpracovat mimo jiné detailní plán rozvoje hráčského kádru s časovým horizontem minimálně pěti let s důrazem na zapojení odchovanců klubu. Využití regionálních odchovanců je nejenom nejlevnější řešení složení hráčského kádru, ale i nepřímou podporou práce s talentovanou mládeží.

MUDr. Vít Ulrych
radní města Pardubic, předseda zastupitelského klubu Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci)
vit.ulrych@koalicepropardubice.cz